Up

Google geçtiğimiz günlerde bazı SEO kuruluşları için yaptığı açıklamada en önemli sosyal medya aracının tabi ki de onların olan Google+ (Google Plus) olduğunu açıkladı. Yapılan bir diğer açıklamada diğer sosyal medya sitelerine de değinildi. Kısacası grafik olarak şöyle açıklanabilir.

SEO Dışında Bakış Açısı

Görüldüğü üzere google kendi sosyal medya platformunu geliştirmek için çaba gösterirken, Site sahipleri dışında veya link paylaşma dışında bir Sosyal Medya platformundan öteye gidemiyeceği belli. Facebook ve ya twitter gibi aylık tekil ziyaretçi sayıları çok yüksek olan siteler, tamamen organik ziyaretlerle doğal büyüme eğilimi gösteren sosyal medya siteleridir. Google kendi sosyal medyasını geliştirme politikası üzerine yanlış oynadığını düşünüyorum. Daha çok facebook tarzında insanları sisteme bağlayabilmek onun popileritesini artırabilmek çok daha mantıklı bir yol haritası olabilirdi. Ancak Google’ın gelecekteki planlarını sır gibi sakladığını biliyoruz. Google+ (Google Plus)’tan daha çok gelişmiş bir platformla herkesin ihtiyacağı veya hayatını kolaylaştırmasını sağlayabilecek bir teknolojik sosyal medya sitesi açma planları ilerleyen yıllarda belli olucaktır.

 

SEO Tarafından Bakış Açısı

Düşünün, Google kendi Sosyal Medyasında paylaşım yapanlara, diğer sosyal medya sitelerinde paylaşanlara göre en az 0.3 değerinde daha çok önem gösteriyor. Yapılan paylaşımlar sitenizin sosyal medya değerini yükselteceği ve aramalarda daha avantajlı olacağınızı belirtir. Yani facebook, twitter, diggo vb. dışında artık Google+ (Google Plus) yapmanız daha mantıklı olucaktır. Örneğin facebook paylaşımlarından 0.27, beğenilerinden 0.23, yorumlarında 0.24 kazanırsınız. Toplam beğeni, paylaşma ve yorumlarından ise 0.27 kazanırsınız. Ancak bir tek Google+ sizlere 0.30 kazandırır diye düşünebilirsiniz.

 kaynak : http://seoamk.com/en-etkili-sosyal-medya-sitesini-google-aciklandi/

 

ABOUT THE AUTHOR

admin

You must be logged in to post a comment.